BJØRN G. ALGRIM. Färglitografier, 15 st, blandade mått, delvis signerade & numrerade.
Auktionen är avslutad, men kanske gillar du följande föremål?
2759402. BJØRN G. ALGRIM. Färglitografier, 15 st, blandade mått, delvis signerade & numrerade.
Bilder
2 st med bladmått 30,5 x 21,8 cm, signerade.
1 st med bladmått 29 x 20 cm, signerad, numrerad 99/150, benämnd "mor og barn".
6 st med bladmått 29 x 19,5 cm, signerade och numrerade/150.
5 st med bladmått 18 x 13 cm, signerade, numrerade/150, benämnda "Harmoni".
1 st med bladmått 17,5 x 12,5, signerad.
Blandat skick, några med rostfläckar i passepartouren, några med märken, samt ett antal i gott skick.