Egedius, Halfdan(1877-1899)
Nisser på farten
Blyant og akvarell på papir, oppklebet på papp
42,5x34
Usignert
Påtegnet på baksiden av innrammingen: "Malet af Halfdan Egedius 10 aar gammel. Julianna Egedius-". Påtegnet på bakpapp: "Julemotiv nr. 69". Skal ha vært en julegave til hans mor.
Proveniens:
Familien Egedius.
Vurdering
NOK 6 000–8 000
Auksjonert torsdag 10. desember 2020 kl 18:00
Tilslag NOK 14 500