Sinding, Otto(1842-1909)
Vårdag i Svolvær 1882
Olje på lerret
64x101
Signert og datert nede t.h.: Otto Sinding. München 1882
Vurdering
NOK 80 000–100 000
Auksjonert onsdag 19. november 2003 kl 18:00
Tilslag NOK 88 000
Olje på lerret
64x101
Vurdering
NOK 80 000–100 000
LITTERATUR: Magne Malmanger: "De tre brødrene Sinding", Kunstnerbrødrene maleren Otto Sinding, billedhuggeren Stephan Sinding, komponisten Christian Sinding, utstillingskatalog Blaafarveværket 2000.
Sinding var den første maler av betydning etter Peder Balke som ga seg i kast med det nordnorske landskap, og hans skildringer fra Lofoten er blant hans mest betydelige arbeider. S. 32.